Український народ тільки недавно став самостійним творцем нової історії та майбутнього. Багатство витоків і досягнень минулого яскраво стверджують багатогранність і невичерпність народної душі.

Нині значно посилився інтерес усіх верств суспільства до першовитоків і джерел своєї історії, до вивчення історії рідного краю, його звичаїв, традицій і обрядів. Бо, як відомо, любов до рідної землі, до Батьківщини – одне з найсвятіших почуттів, які кожна людина проносить крізь усе своє життя.

Саме тому в нашому навчальному закладі організовано роботу етнографічного гуртка під керівництвом Пінчук І. В.

Вивчення фольклорно-етнографічної спадщини рідного краю сприяє духовному збагаченню вихованців. Дає можливість відкривати ще незвідані та цікаві сторінки історії, колориту звичаїв, традицій, обрядів, діалекту Яготинщини.

Краєзнавство сприяє всебічному розвитку учнів, прищеплює їм уміння дивитися на світ очима дослідника. Навчання з використанням краєзнавчого матеріалу значно полегшує засвоєння учнями наукової термінології, сприяє вихованню патріотичних почуттів молоді, розширює їхній світогляд.

Значна увага в програмі приділяється детальному вивченню фольклорно-етнографічної спадщини нашого регіону. В процесі практичних занять, учні набувають навичок методу збору краєзнавчого матеріалу, його обробки і систематизації.

Програма передбачає проведення навчальних екскурсій, під час яких гуртківці вивчають народні традиції. Юні дослідники разом з іншими учнями школи збирають матеріали для створення шкільного музею,тематичних виставок.

Гуртківці із задоволенням відвідують кожне заняття, охоче і завзято виконують поставлені завдання, адже у їхніх серцях горить маленьких вогник надії буди гідними синами та доньками своєї країни:

Я пишаюся тим, що зовусь українцем.

Батьківщина моя серед всіх європейських держав

Я пишаюся тим, що росту яготинцем.

Тут історію мого народу і роду пізнав.

/Files/images/gurtki/PC220235.JPG

/Files/images/gurtki/PC220242.JPG

/Files/images/gurtki/PC220245.JPG

/Files/images/gurtki/PC220248.JPG

/Files/images/gurtki/PC220246.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 852

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.