Заходи рятування людей на льоду

/Files/images/2017_-_2018/p-o/Лід.jpg

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера необхідно діяти рішуче і не лякатися:

• необхідно широко розкинути руки на краї пролому та утримуватися від занурення у воду з головою;

• слід вибиратися на лід без різких рухів, наповзаючи на нього грудьми, і по черзі витягувати на поверхню ноги. Головне — намагатися зайняти своїм тілом найбільшу площу;

• вибравшись із льодового пролому, необхідно відкотитися від нього, а потім повзти в той бік, звідки ви рухалися і де міцність льоду вже перевірена.

Незважаючи на те, що через вогкість і холод вам хочеться побігти й зігрітися, необхідно бути обережним до самого берега, а потім не зупинятися, поки не опинитесь у теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно повідомте її, що йдете на допомогу. Потім слід підкласти під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзти на них.

Наближатися до ополонки необхідно тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. Підповзати до краю ополонки не можна, інакше є ризик опинитися у воді. Кидати зв'язані між собою ремені, шарфи або дошки, які допоможуть врятувати людину, необхідно з відстані 3—4 метрів від пролому.

Якщо ви не один, тоді, узявши одне одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтесь до пролому. Діяти необхідно рішуче й швидко, адже потерпілий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте із небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і дайте йому гарячого чаю.

Необхідно пам'ятати: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Кiлькiсть переглядiв: 864

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.