Обережно глисти!

/Files/images/2017_-_2018/p-o/ГЛИСТИ.png

/Files/images/2017_-_2018/p-o/Жах.jpg Коли бачиш страхітливі ролики в інтернеті або передачі по телевізору про паразитів людини, то найчастіше думаєш: «Та ні! Це мене не стосується! Та не може такого у мене бути! ». Тим не менш, невтішна статистика за даними ВООЗ свідчить, що кожна людина хоч раз у житті був носієм паразитів. Найчастіше глистових інвазій, звичайно ж, схильні діти, а й серед дорослих це далеко не рідкість. Лікування глистів (а саме так називають паразитів людини), часом буває дуже небезпечним для дорослого організму, не кажучи вже про дитячий.

/Files/images/2017_-_2018/p-o/Паразити.jpg

Основні види паразитів людини

У світі існує понад 400 видів різних паразитів людини. Багато хто з них зустрічаються вкрай рідко, багато хто не зустрічається в наших широтах, але тут і зараз ми можемо зіткнутися з двома основними видами гельмінтів, а саме: круглими і плоскими черв’яками. До круглих хробаківвідносятьсягострики(захворювання ентеробіоз),токсокари(захворювання токсокароз), анкілостоми (захворювання анкілостомоз),аскариди(захворювання аскаридоз). До плоскихчерв’яків відносяться бичачий ціп’як (захворювання теніаринхоз), свинячий ціп’як (захворювання теніоз), лентець широкий (захворювання дифиллоботриоз), ехінокок (захворювання ехінококоз),опісторхи(захворювання опісторхоз). Окремо можна виділити такий вид паразитів людини як лямблії – найпростіші організми, що паразитують у кишечнику. Лікування різних видів глистів вимагає різного підходу і врахування індивідуальних особливостей організму.

Шляхи зараження гельмінтами

Основний шлях зараження гельмінтами – це фекально-оральний, а точніше через рот. Зараження може відбутися через немиті руки, овочі, фрукти, зелень, сиру воду. Зараження плоскими черв’яками найчастіше відбувається при вживанні в їжу недостатньо прожареного м’яса, погано просоленої або прокопченої риби.

/Files/images/2017_-_2018/p-o/Зараження.png

Профілактика і лікування глистів

Як же уберегти себе і своїх близьких від паразитів? Основний і самий банальний рада, щоб потім не займатися тривалим лікуванням глистів – це, звичайно ж, займатися профілактикою! Дуже важливо мити руки після вулиці. Адже самими «багатими» на яйця гельмінтів є поручні транспорту, ручки магазинів, гроші та інші предмети загального вжитку. Для дітей самим основним місцем зараження стає дитячий майданчик і пісочниця, так як саме в неї часто випорожнюються дворові тварини. Другим обов’язковим дією є ретельне миття ґрунтових овочів і фруктів, а так само зелені, так як саме вони часто піддаються поливанню розведеними біологічними добривами. Третьою профілактичною дією є достатня термічна обробка м’яса і риби перед вживанням. Уникайте вживання м’яса «з кров’ю» і страв з сирою рибою в місцях громадського харчування, так як ніхто Вам не зможе дати гарантію, що саме конкретно в цій рибі або м’ясі немає личинок глистів. Ну і четвертий пункт профілактики – це, звичайно ж, систематичне обстеження і лікування глистів всіх членів сім’ї, в тому числі і домашніх тварин. Займатися профілактичним лікуванням глистів важливо не рідше ніж раз на півроку, оскільки за цей період паразити не зможуть заподіяти величезного шкоди.

Кiлькiсть переглядiв: 1274

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.