Повернутися до звичайного режиму

Як захистити себе в соцмережі інтернет!

/Files/images/2017_-_2018/bezpeka_v_nternet/Обережність в інтернеті.jpg Користуючись мережею інтернет ви погоджуєтесь, що всі ваші дані стануть власністю всесвітньої павутини.

Ви і ваші друзі заводите власні аккаунти у соцмережах. Будьте обережні, адже деякі жартівники часто створюють фейкові аккаунти для розповсюдження від вашого імені неправдивої інформації, для поширення екстремістських закликів чи акцій, для збору і розповсюдження вашої приватної інформації. Зловмисники копіюють матеріали вподобаної сторінки: статті, фото, відео, пости. Створюють фейковий аккаунт, схожий на оригінальний, і розміщують все це на ньому. Потім зв'язуються з вами чи вашими друзями і починають спілкування. Жертва нічого не підозрює і продовжує відверто ділитися новинами у стрічці такого «друга» чи в приватній переписці. Наслідки можуть бути дуже неприємними й болючими.

Пам'ятайте, що інформація, яку ви розміщуєте у себе в стрічці, чи ділитеся нею у стрічці друга – стає публічно видимою. Фото, стікери, відео, статті одразу ж бачать усі: як ті, хто підписаний у друзі, так і незнайомі люди. Невдале чи відверте фото або відео миттю «розлітається» інтернетом, як тільки хтось ставить під публікацією «лайк» чи «поділúтися». І відслідити подальше поширення такого матеріалу надзвичайно важко, а видалити – неможливо. Перепост – і будь-яка інформація стає власністю широких просторів інтернету, а отже всьому загалу світової мережі. Щоб такого не сталося, потрібно пересилати фото чи відео тільки через «особисту переписку», яка недоступна нікому, крім отримувача. Але твердо пам'ятайте, що пікантними фото/відео не потрібно ділитися навіть с друзями, навіть перепискою, адже ніколи не знаєте, як вирішать розпорядитися цими світлинами ваші друзі. Збережіть свої таємниці на своєму комп'ютері для власного користування!

Як же вберегтися від зловмисників?

По-перше, вас повинні насторожити раптові прохання вашого «друга» поділитися з ним приватною інформацією, особистими фото чи відео у незвичному форматі.

Якщо з'явилися подібні прохання, зробіть кілька простих кроків:

1. Зв'яжіться зі своїм другом у телефонній чи очній розмові і перепитайте, чи не надсилав він вам якихось непристойних прохань. Разом відкрийте браузер і пересвідчтеся у тому, який аккаунт є справжнім, а який фейковим.

2. При створенні аккаунту натисніть на стрічку пошуку. Адресу, яка являється посиланням, скопіюйте у блокнот і збережіть у себе на комп'ютері. Зробіть те саме з адресою аккаунту близького друга. Час від часу перевіряйте (звіряйте) адреси, відкриваючи блокнот і співставляючи стару і нову адреси. Так ви будете впевнені, що розмовляєте саме з другом, а не зі зловмисником.

3. Придумайте «кодове слово», з допомогою якого ви зможете перевірити, чи спілкуєтесь ви наразі з товаришем чи зі сторонньою людиною.

І наостанок:

Не «ведіться» на сумнівні вмовляння! Не приставайте на непристойні пропозиції! Бережіть своє «обличчя», честь і гідність! Пам'ятайте, нормальні співрозмовники ніколи не запропонують вам авантюрні вчинки, які можуть заплямувати вашу репутацію, кинути тінь на вашу особистість!

Подбайте про власну безпеку в Інтернеті, адже крім вас це зробити ніхто не зможе!

Кiлькiсть переглядiв: 533

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.