/Files/images/2019_-_2020/5_stosutsya_kojnogo/пппп.jpg Соціальні медіа можуть бути як корисними, так і вкрай небезпечними, особливо для школярів. Наразі в ТікТоку з’явився дуже небезпечний для здоров’я челендж, під час якого неочікувано і дуже боляче жартують, повідомляє Forbes.

Називається новий тренд «падіння в стрибку» (tripping jump challenge) або «проломити-череп-челендж» (skull-breaker challenge). Три людини стають у ряд і домовляються стрибнути одночасно. Але стрибає тільки той, хто стоїть посередині, а двоє його друзів (які домовилися заздалегідь) своїми ногами роблять підніжку, у результаті чого жертва розіграшу падає. Найчастіше — на спину і потилицю. Усе, що відбувається, знімають на відео та викладають у мережу з відповідним хештегом, щоб зібрати лайки.

Небезпечний челендж: батьків школярів закликають пояснити дітям підступність нової гри

Про жорстоку розвагу вже знають у Департаменті освіти Києва. Там обіцяють вжити заходів, якщо побачать школярів за таким заняттям.

Цей челендж поганий відразу з двох причин: по-перше, він надзвичайно небезпечний, призводить до травм (у США вже є перші жертви, які потрапили до лікарні після такого розіграшу) і навіть смерті (сильний удар потилицею об підлогу після падіння з висоти власного зросту може бути летальним). По-друге, жертва розіграшу не в курсі того, що через секунду її чекає оглушливе падіння та публічне приниження, адже відео потрапить в інтернет — і це вже відвертий булінг.

Одна із жертв вірусного «пранку» розповіла журналістам, що її вмовили взяти участь у зйомках відео нібито для шкільного проєкту, який насправді виявився жорстоким розіграшем. Дівчина сильно вдарилася головою і шиєю, а тепер її батьки судяться з керівництвом школи через те, що ті допустили таку подію. Представники школи, у свою чергу, рекомендують батькам поговорити зі своїми дітьми про використання соціальних мереж і про те, що «повага і співчуття до навколишніх важливіші за будь-які онлайн-тренди».

/Files/images/2019_-_2020/5_stosutsya_kojnogo/Screenshot_3.jpg

Представники ТікТоку виступили з офіційною заявою, в якій зазначили, що видаляють відео, що не відповідають правилам мережі. Та через вірусний характер цей «пранк» поширюється і в інших мережах.

Щоб уберегти дітей від участі — варто попередити їх про його існування (щоб вони випадково самі не стали жертвами) і серйозно поговорити з ними про потенційну небезпеку для того, хто стає жертвою — навряд чи чиєсь життя є рівноцінною платою за лайки в соцмережах.

Щоб дитина не думала про такі ігри, її потрібно зайняти якимось позитивним захопленням, радить психологиня Ірина Костенко:

«Батькам потрібно подбати, щоб дитина реально була чимось захоплена, і тоді в неї не буде часу робити такі дурниці. Коли багато зайвого часу, діти теж починають вигадувати собі розваги. Тому краще їх чимось зайняти».

Вона також зауважила, що прояв жорстокості щодо однолітків — це прихований комплекс неповноцінності в підлітка.

Соціальні мережі дали людям змогу знаходити друзів по всьому світу, ділитися важливими подіями свого життя, популяризувати рідну мову, вчитися… і влаштовувати флешмоби та челенджі, але інколи вони виявляються дуже небезпечними.

Автор: Освіторія

Кiлькiсть переглядiв: 441

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.