Відкрита розмова про інтернет

Безпека в інтернеті

Трагедіі, що сталися в Боярці, Києві, Умані з отруєнням школярок шокували всю країну, особливо батьків, які щодня бачать своїх дітей з гаджетами в руках, бо за попередньою версією слідства, дівчата зробили це саме через челендж, який поширюється в одній із соціальних мереж!

Майже всі телеканали, електронні ЗМІ поширили готову інструкцію до/Files/images/2020_-_2021/2_stosutsya_kojnogo/Життя онлайн__обкладинка.png самогубства підлітків, назвавши назву препаратів та кількість випитих пігулок. Проте, хотілося б запустити зустрічний челендж – для батьків. Надати пояснення, слова підтримки, спробувати знайти шляхи вирішення цієї проблеми з нашими дітьми.

Невідомо, з яких причин трагедія в Боярці повторилася в Умані та Києві. Можливо, вона сталась через відео в соціальних мережах, можливо з інших причин, проте, можемо констатувати стовідсотково, що ніколи ще так гостро не стояло питання кібербезпеки! Ми самі вклали гаджети в руки своїм дітям, купуючи для себе такі жадані години спокою та тиші. І маємо сумний результат – наші діти не випускають їх з рук. А просто заборонити користуватись телефоном вже неможливо, адже інтернет-простір – це світ, де всі ми, і дорослі також, черпаємо інформацію та спілкуємось щоденно. Але ми – мудріші, тому повинні бути причетними до онлайн-життя наших дітей, а контролювати цей процес ми просто зобов’язані!

/Files/images/2020_-_2021/2_stosutsya_kojnogo/Презентация Microsoft PowerPoint.jpg

Ці 20 порад від авторки соціальних проектів Тетяни Петракової допоможуть вам, батьки, не тільки навчити дітей «цифровій гігієні», але й захистити їх від багатьох інтернет-загроз.

1. РОЗМОВА. Відкриті і чесні розмови про онлайн-життя вашої дитини – один з кращих способів захисту від кібершахраїв, неналежного контенту та інтернет-цькування.

2. ВІРТУАЛЬНІ ДРУЗІ. Застерігайте дітей, що не завжди віртуальні друзі – це ті, за яких вони себе видають.

3. «ІНТЕРНЕТ-ДВЕРІ». Ваша дитина знає, що не можна відкривати двері незнайомцям? То навчіть її також не відповідати незнайомцям в мережі.

4. ПОСИЛАННЯ. Навчіть дитину не відкривати незнайомі посилання.

5. ПРИВАТНІСТЬ. Ваша дитина повинна розуміти поняття та не залишати у соцмережах особисту інформацію на кшталт домашньої адреси або адреси школи, імен батьків чи номерів банківських карт.

6. АНКЕТИ. Навіть якщо після заповнення анкети на сайті чи у соцмережі на дитину чекає приз, вона повинна розуміти всі ризики та ігнорувати «привабливі» пропозиції.

7. ГЕОПОМІТКИ. Попросіть дитину не ставити геопомітки в місцях, де вона часто буває.

8. ІНТЕРЕСИ. Дорослі повинні знати, у яких групах у соціальних мережах спілкується їхня дитина, або мати доступ до перегляду цих чатів обов’язково з попередженням про це дитини, інакше є ризик втратити довіру.

9. КОРИСНІ ДОДАТКИ. Встановіть на телефон дитини додаток, який буде відстежувати і показувати її місцезнаходження (Kaspersky Safe Kids, «Где мои дети», Google Family Link, Kids Place та ін..).

10. ІНТЕРНЕТ ПАМ'ЯТАЄ ВСЕ. Тому дуже важливо навчити дитину спілкуватися в ньому так, щоб не було соромно ні за одне залишене слово або відправлений файл.

11. МЕРЕЖИВИЙ ЕТИКЕТ. Як і в реальному житті, ваша дитина повинна навчитись поважати приватність інших, не розпалювати конфлікти та ділитися тільки перевіреною інформацією.

12. ПЕРЕХІД У РЕАЛЬНІСТЬ. Ваша дитина повинна знати, що зустрічатись у реальності з незнайомими людьми з Інтернету – це дуже небезпечно!

13. ІНТИМНІ ФОТО. Дитина не повинна викладати або відправляти свої інтимні фото НІКОМУ І НІКОЛИ!

14. ПАРОЛІ. Ніхто не повинен знати логіни та паролі вашої дитини, крім неї та вас, якщо ви про це домовились.

15. «НІ!». Навчіть дитину говорити це слово завжди, коли хтось незнайомий, або навіть друг пропонує зробити щось недозволене або виконати прохання.

16. КОМПРОМІС. Тотальний контроль онлайн-життя може привести до конфліктів та недовіри між вами та дитиною. Йдіть на компроміси та домовляйтесь із дитиною.

17. ОНЛАЙН-ДРУЖБА. Насолоджуйтесь онлайн-простором разом із дитиною: переписуйтесь, кидайте один одному фото та смішні відео. Будьте підтримкою та другом своїй дитині.

18. ДЕНЬ БЕЗ ТЕЛЕФОНУ. Регламентуйте час проведення вашої дитини у мережі в залежності від її віку. Маленьким дітям давайте телефон по годинам, а дорослим запропонуйте хоча б один день на тиждень відмовитись від онлайн-життя.

19. КІБЕРБЕЗПЕКА У ШКОЛІ. Запропонуйте курс кібербезпеки у вашій школі.

20. БАТЬКІВСЬКИЙ ПРИКЛАД. Тільки власний приклад батьків, які сприймають Інтернет виключно як засіб отримання інформації, а не як місце, де можна приховатись від проблем, допоможе вам донести всі ці правила вище.

Якщо ви спілкуєтесь з дитиною – відкладайте телефон. Часто діти занурюються у світ Інтернету тільки тому, що їм не вистачає уваги від батьків у реальному житті!

/Files/images/2020_-_2021/2_stosutsya_kojnogo/Інет.jpg

#ТетянаПетракова #авторсоціальнихпроєктів #дітипонадусе #безпечнийсвітдитини

/Files/images/2020_-_2021/2_stosutsya_kojnogo/infografika_protsenko_a.p.jpg

ДЖЕРЕЛО

Кiлькiсть переглядiв: 594

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.