Повернутися до звичайного режиму

Ці небезпечні петарди!

/Files/images/2017_-_2018/p-o/Правила.jpg

У петард так же багато затятих прибічників, як і гарячих супротивників. Петарди є паперовими гільзами, усередині яких засипаний піротехнічний склад. При займанні склад дуже швидко згорає і розриває паперову оболонку з гучним вибухом. Петарди бувають двох видів:терковіпетарди — підпалюються як звичайні сірники, необхідно тільки чиркнути голівкою петарди об намазування сірникової коробки (іноді намазування наноситься і на коробочку з петардами),гнітовіпетарди — мають шнурок (гніт), який підпалюється сірником.

Петарди розрізняють також за кількістю ударів, рівнем гучності, калібром (розміром) і за наявністю додаткових ефектів. Додатковими ефектами можуть бути дзижчання, свист, розкидання іскор, іскріння і задимлення.

Упродовж свят піротехнічні засоби користуються підвищеним попитом. Утім, застосування їх далеко не завжди сприяє формуванню святкового настрою і часто призводить до жахливих наслідків.І причина цього не завжди полягає тільки у невмілому поводженні з ними.

Щоб не наражати своє життя і життя оточуючих на небезпеку слід дотримуватись таких правил:

  • Пам'ятайте, що будь-яку піротехніку не можна віднести до розряду іграшок, адже навряд чи можна назвати іграшкою те, що може скалічити чи навіть вбити при неправильному чи невмілому поводженні. Тому ставитись до цих виробів слід надзвичайнообережно і відповідально.
  • З огляду на вищезазначене, піротехнічні виробиІ класу(хлопавки, бенгальські вогні) дозволяється використовувати дітям лишез 12 річного вікуі, до того ж, під наглядом батьків. ВиробиІІ класу(наземні феєрверки, петарди) дозволяється продавати лише особам, яким виповнилося16 років, а використовувати їх вони повинні, знову ж таки, під наглядом дорослих.Фестивальні фари і салюти(ІІІ клас) дозволяється брати до рук лишеповнолітнімособам, а от вироби IV класу - лише професійним піротехнікам, для звичайних непідготовлених людей вони смертельно небезпечні.
  • Купувати необхідно тількиліцензованупродукцію, яка пройшла перевірку якості і тільки вспеціалізованих торгівельних закладах, а не на ринках чи з рук, оскільки до зберігання цих виробів є особливі вимоги, пов'язані з властивостями запалювальних сумішей. Окрім цього людина, яка продає піротехнічні засоби, повинна попередньо пройтиспеціальне навчанняз їх використання та отримати свідоцтво, яке видається навчальними закладами МВС України, які мають затверджену програму підготовки, тематичний план та ліцензію на навчання спеціалістів з піротехніки. Всі необхідні документи Ви можете запитати у реалізатора товару. Упаковка повинна бути тільки фабрична, на ній обов'язково повинна бутиінструкціяз підготовки, запуску піротехнічного виробу та його утилізації, викладена правильною українською мовою.
  • Пам'ятайте, що найбільше неякісної піротехніки контрабандним шляхом надходить з Китаю. Самі китайські правоохоронці протягом лише одного року припинили діяльність більш як 237 тисяч підпільних заводів піротехнічних виробів, що виробляли неякісну продукцію. Висновки, як то кажуть, робіть самі.
  • Не дозволяється використовувати піротехнічні вироби ближче ніж за100 метрівдо житлових будинків, лікарень, дитячих садочків, шкіл. Поблизу не повинно бути легкозаймистих речовин. Не дозволяється використовувати піротехніку під деревами, під лініями електропередач, під арками, у приміщеннях. Також не дозволяється використовувати піротехнічні вироби, які ненадійно закріплені, направляти їх на людей, запалювати в руках, запускати їх із балконів, з дахів житлових будинків.
  • Якщо єдефекти, типу відірваного гнота або начинка петарди висипалася, то використовувати такий виріб дуже небезпечно! Так само небезпечно використовувати піротехніку, у якої вийшовтермін придатності- вона може повести себе непередбачувано!
  • Не носіть петарди в кишені насипом і без упаковки.
  • Під час запуску піротехнічних виробівне дозволяється над ними нахилятися. Якщо піротехнічний виріб не спрацював, до нього заборонено підходити раніше, ніж через 15-20 хвилин. Зрозуміло, що повторно такий виріб запалювати не можна.
  • Піротехніку, яка не спрацювала, потрібно утилізувати, перед тим потримавши2-3 добиу воді.
  • Від загоряння до вибуху петарди, як правило, проходить від 3-х до 8-ми секунд. Цього часу достатньо лише для того, щоб людина встигла відкинути її або відійти на безпечну відстань. Томуне можна затримувати підпалений піротехнічний засіб у руках. Зволікання може дорого обійтися!
  • Петардизабороняється запалювати від запальнички- можна отримати опіки. Відкидати петарду потрібно якомога далі, але не менш ніж на 5 метрів.
  • НІЯКІ ПІРОТЕХНІЧНІ ВИРОБИНЕ МОЖНА РОЗБИРАТИ!
  • Раптовий неочікуваний вибух може стати причиною серцевого нападу у літньої людини, або злякати дитину чи тварину. Перш ніж підпалити петарду - подумайте про тих, хто Вас оточує!
  • Згідно з Тимчасовими правилами обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, затверджених наказом МВС України №1649 - 2003 року "Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачем відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або споживчому пакуванні виробу". До користувачів піротехнічної продукції висунуто такі вимоги: "Забороняється застосування споживачем побутових піротехнічних виробів у заборонений рішенням органів місцевого самоврядування час. До порушників цих правил органами внутрішніх справ застосовується ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Дрібне хуліганство", яка тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

/Files/images/2017_-_2018/p-o/Петарди.jpg/Files/images/2017_-_2018/p-o/11.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1436

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.