Про підвищення норм відповідальності батьків за неналежне виховання своїх дітей

/Files/images/2018-2019/ogoloshennya/Соцзахист.jpg

З 28 серпня 2018 року набула чинності нова редакція статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якоюзначно посилено відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.Замість 4 пунктів, які були раніше, тепер дана стаття містить 7 пунктів.

В першу чергу слід зазначити, що тепер немає такого виду покарання як «попередження». Натомість, введено нові, досить значні грошові штрафи для батьків та осіб, які їх замінюють.

Так, якщо перший раз батьки притягуються до відповідальності за даною статтею, то таке правопорушення потягне наштраф від 850 до 1700 гривень, а якщо і це не допоможе, і недогляд за дітьми буде зафіксованоповторнопротягом року,то в подальшому штраф для горе-батьків буде уже від 1700 до 5100 гривень,що є доволі значними сумами, які доведеться віддати із сімейного бюджету, або в разі несплати які будуть вирахувані з будь-яких доходів правопорушника працівниками Державної виконавчої служби.

Аналогічнепокарання передбачено і для тих батьків, чиї діти віком від 14 до 16 років скоюють правопорушення.

А за вчинення дітьми діянь, що містять ознаки злочинів, батьків тепер будуть штрафувати на суму від 1700 до 5100 гривень.

Також одним із суттєвих нововведень статті 184 КУпАП єпередбачена відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини.Тепер того з батьків, хто перешкоджає іншому спілкуватися, бачитися з дитиною чекає штраф від 1700 до 2550 гривень, а якщо таке правопорушення вчинене матір’ю чи батьком повторно – то штраф уже буде від 2550 до 5100 гривень та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом — до виконання рішення в повному обсязі.

Передбачена відповідальність батьків і за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами Україниу разі самостійного вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України тим із батьків, з яким рішенням суду визначено або висновком органу опіки та піклування підтверджено місце проживання цієї дитини, —за таке правопорушення передбачене накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень.

Крім того, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 188-50, якої раніше не було в нашому законодавстві. Відтеперневиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення тим із батьків або тим з інших членів родини, з яким проживає дитина, або особою, яка проживає з таким із батьків (дитиною), посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень —тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 1700 гривень.Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, —тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 5100 гривень.

Отож, шановні батьки, щоб не доводилося сплачувати такі великі грошові штрафи із коштів сімейного бюджету, необхідно належним чином утримувати і виховувати своїх дітей, забезпечувати їх навчання.Діти мають бути під постійним батьківським доглядом, адже в разі ухилення батьків від виховання дітей, скоєння дитиною злочину чи правопорушення батьки будуть сплачувати доволі значні суми штрафів.А якщо і це не допоможе – то наступним кроком може стати відібрання дітей від таких батьків, або навіть позбавлення батьків батьківських прав.

Начальник служби у справах дітей К.В.Купрацевич

Джерело: «Педрада»

Кiлькiсть переглядiв: 664

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.