Повернутися до звичайного режиму

Як уникнути булінгу: поради дітям, їхнім батькам та вчителям

/Files/images/2018-2019/sotsalniy_pedagog/Булінг 3.png

Зазвичай, булінг відбувається поза очима вчителів та батьків, а жертви бояться та соромляться розповідати про цькування.

Булінг (від анг. — хуліган, залякувати) – це форма психічного насильства, яка проявляється у таких діях:

  1. дитині говорять образливі, злі та неприємні слова;
  2. дитині говорять образливі, злі та неприємні слова;
  3. завдають дитині ударів, стусанів, смикають, штовхають, б’ють;
  4. булери забирають речі дитини, не віддають або псують їх;
  5. дитину змушують робити щось неприємне або те, від чого можуть виникнути проблеми;
  6. цілковите ігнорування дитини;
  7. поширення пліток про дитину, зокрема через інтернет (кібер-булінг).

Мотивацією до булінга стають заздрість, помста, відчуття неприязні, боротьба за владу, потреба підпорядкування лідеру, нейтралізація суперника, самоствердження аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

Психологи і соціальні педагоги радять дорослим бути особливо уважними до психологічного стану своїх дітей. Дитина, яка стала жертвою булінгу, зазвичай не хоче йти до школи, виглядає пригніченою, стала замкненою, має низьку самооцінку, в неї зникає апетит, майже весь час хоче бути сама, зазвичай не має друзів. Речі дитини кудись поділися чи ламаються, а вона не може це пояснити. Також у неї можуть з’явитися синці чи подряпини, походження яких вона теж не в змозі пояснити.

/Files/images/2018-2019/sotsalniy_pedagog/Булінг 2.jpg

Батькам, діти яких стали нападниками, варто пояснити наслідки жорстокої поведінки. Тобто до якого моменту це може бути невинна гра, а де вже вимагання грошей, штовхання, погрози, обзивання чи навіть побиття несуть серйозну відповідальність для кривдника.

/Files/images/2018-2019/sotsalniy_pedagog/Булінг 4.jpg

Як для дорослих (батьків та вчителів), так і дітей, найголовніше не бути байдужим та не триматися осторонь таких ситуацій, не бути «мовчазним свідком», адже це лише заохочує кривдників до подальших більш жорстоких дій.

Якщо, все таки Ви зіштовхнулися з такою ситуацією, варто б було звернутися до психолога чи соціальної службу, які допоможуть впоратися з конкретною проблемою, — радять психологи.

ПЕРШОДЖЕРЕЛО

Кiлькiсть переглядiв: 1978

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.