Гра – квест «Мій світ без рабства»

Мета:ознайомлення дітей з поняттями «торгівля людьми», «об’єкти торгівлі людьми», видами вербування ознайомлення з психологічними прийомами звільнення від негативних переживань, законодавчою базою щодо захисту людей у всьому світі та громадян України зокрема від злочинних дій, пов’язаних із торгівлею людьми.

Хід гри

Доброго дня! Ми зібралися щоб обговорити проблему боротьби та запобігання торгівлі людьми. Дуже важливо розуміти, що всі злочини проти людини беруть початок з байдужості до інших, нехтування їх правилами та потребами. І відбувається це тому, що людина не відчуває добра, гармонії і рівноваги в собі.

Тобто, боротьбу з будь-яким видом зла потрібно починати з того, щоб виховати в собі добро та позитивне ставлення до життя, знайти внутрішню рівновагу.

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передача, переховування осіб шляхом погрози, застосування сили чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливим становищем, шляхом виплати чи одержання грошей або іншого зиску, щоб отримати згоду особи, яка має контроль над іншою особою, з метою експлуатації

Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі і віку:

чоловіки – з метою експлуатації в праці,

діти – з метою використання в жебрацтві,

будь-які особи – для вилучення й трансплантації органів,

жінки – для роботи у сфері секс-послуг.

Основні методи контролю работоргівцями для залякування та контролю своїх жертв:

· Боргова кабала-фінансові зобов’язання, де праця жертви використовується для того, щоб виплатити борг, який було видано на невизначений термін

· Конфіскація паспортів чи документів, які встановлюють особистість жертви

· Використання погроз насильства по відношенню до жертви

· Ізоляція – жертв часто ізолюють для того, щоб вони не могли попросити чи отримати допомогу.

Шляхи вивозу українських громадян за кордон

· Останнім часом з’явилося багато оголошень про працевлаштування. Фірми, які займаються працевлаштуванням українських громадян за кордоном, повинні отримати ліцензію Міністерства праці та соціальної політики, що за вимогами зробити непросто.

· Значна частина мігрантів їде за кордон за запрошенням випадкових “знайомих”, іншими словами, через мережі посередників та постачальників, які не оформлені в легальні фірми.

· Третім шляхом “вивозу” українських громадян за кордон є туристичні поїздки. На відміну від фірм, які працевлаштовують, тур фірми офіційно оформляють туристичні візи, які дозволяють легально виїхати в країну, але не дають можливості легально працевлаштуватися.

· Четвертий шлях вивезення – це шлюбні оголошення та контракти. Велика кількість українських жінок мріє одружитися з іноземцем.

· Є випадки (це 5 шлях) потрапляння до рабства навіть через всесвітню мережу Інтернет. Дівчата та хлопці знайомляться та переписуються з іноземцями з різних країн, висилають свої фотокартки, котрі потім з’являються на сторінках порнографічних сайтів. Трапляється, що після короткого періоду листування вони з легкістю погоджуються на запрошення іноземців відвідати ту чи іншу країну.

· Шостий шлях – це навчання. громадян запрошують на навчання чи на практику за кордон, спокушуючи гарними умовами та майбутніми перспективами.

· Ще один шлях вивозу українських громадян за кордон – це система aupair (в перекладі з французької – няня).

Ви їдете за кордон. Загальні поради

1. Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформляйте й сплачуйте ці послуги особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.

2. Торговці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

- різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;

- туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу;

- оголошення, рекламу в засобах масової інформації та мережі Інтернет. Не реагуйте на рекламу фірм, яка не відповідає вимогам законодавства (не містить повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії й органу ліцензування, що її видав);

- незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, знайомих, друзів, сусідів або колег з роботи чи навчання.

3. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть із собою взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із Ваших близьких). З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

4. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт), складений зрозумілою для Вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. Не здійснюйте оплату за посередництво в працевлаштуванні.

5. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати трудову візу. Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може закінчитися для Вас нелегальним становищем, експлуатацією, ув’язненням і принизливою депортацією.

6. Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам послуги щодо продовження цього терміну.

7. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

8. Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків та свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства (консульства) України та свої номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.

9. Тримайте при собі також копії національного та закордонного паспортів. У разі необхідності це відчутно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

10. Якщо Ви опинилися за межами України в скрутному становищі, звертайтеся по допомогу до посольства (консульства) України, яке представлене в цій країні, або до Міністерства закордонних справ України. Ви також можете звернутися до громадських та благодійних організацій з проханням надати Вам допомогу.

Правила гри:

1. Об’єднатися у команди (від кожного класу по 4 команди).

2. Кожна команда обирає капітана.

3. Кожна команда отримує ігрову картку, куди будуть записуватися результати.

Завдання 1 ситуації

Дати оцінку ситуації та визначити, чи наявні ознаки торгівлі людьми.

Ситуація 1. Юрій уже два місяці працює в Європі за туристичною візою. На початку другого місяця роботодавець сказав, що грошей не заплатить.

( експлуатація, ошукування, торгівля людьми)

Ситуація 2. Михайло знайшов роботу в Росії за оголошенням у газеті. Заплативши фірмі гроші за працевлаштування, він разом з 23 чоловіками поїхав до Росії. Представник фірми повинен був зустрічати їх на пероні, але не зустрів. У місті їх ніхто не чекав – роботи не було навіть для місцевих жителів.

( експлуатація, ошукування, торгівля людьми)

Ситуація 3. Знайомий Сергія запропонував заробити багато грошей на будівництві в Польщі. Потрібен тільки квиток, а там роботодавець відкриє їм робочу візу. Прибувши на місце, Сергій дізнався, що буде працювати нелегально. У нього забрали паспорт, із території не можна було виходити. Жив він у бараках, працював без вихідних 14-16 годин на добу.

( експлуатація, ошукування, торгівля людьми)

Завдання 2 поїздка за кордон : за і проти

Що спонукає людей шукати роботу за межами держави? Вказати причини виїзду за кордон, назвати можливі аргументи працевлаштування за кордоном.

Відповіді: заробити гроші, допомогти сім'ї , зробити кар’єру, навчатися, гостювати, лікуватися, одружитися, удосконалити знання іноземної мови, побачити світ.

За

- можливість заробити грошей;

- високий рівень життя;

- повага до прав людини;

- вивчення культури та мови;

- можливість подивитися світ

Проти

- небезпека захворіти за кордоном;

- порушення умов контракту

- зневажливе ставлення до робітників-мігрантів;

- незнання мови і культури країни;

- важка праця.

Завдання 3 Скласти рекомендації, побажання людині, яка їде за кордон.

Варіанти порад:

1. не довіряйте чужим людям;

2. не віддавайте документи;

3. обов’язково підписуйте контракт, проконсультувавшись із незалежним юристом;

4. перевіряйте ліцензію фірми;

5. візьміть із собою телефони посольства громадських організацій в іншій країні.

Завдання 4 Сформулювати поради для пошуку роботи через оголошення.

Варіанти порад:

1. не довіряйте оголошенням, що обіцяють «золоті гори»;

2. не погоджуйтеся на неоплачуваний випробувальний термін;

3. не давайте завдатку за очікуване місце роботи;

4. тримайте оригінали документів при собі;

5. читайте (Уважно!) договори чи контракти, які ви підписуєте;

6. не соромтеся запитувати, що вас найбільше цікавить;

7. згоду працювати на будь-якій посаді оформлюйте документально.

БУДЬТЕ ОБАЧНІ ТА ОБЕРЕЖНІ!

Кiлькiсть переглядiв: 1321

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.