Як розвинути в собі впевненість?

Категорія:Психологія спілкування

/Files/images/psiholog/впевненість.png

Впевненість - почуття, властиве всім успішним особистостям. Наведіть приклад хоча б одного по-справжньому успішної людини, який би не був впевнений в собі. Я таких точно не знаю, а ви? Впевнений, теж немає.

Отже, чи можна навчитися бути впевненим у собі? Чи це якість, дане особливим людям з народження? Майже.

Впевненість прищеплюється людині з самого раннього віку. Якщо близькі люди підтримують в дитині відчуття власної значущості, спрямовують на досягнення успіху, тоді велика ймовірність, що з нього виросте дуже впевнена у собі людина.

А як бути всім іншим? Якщо безтурботне дитинство вже давно пройшло, а ми залишилися сам на сам зі своїм життям і підтримати нас особливо-то й нікому. Невже все втрачено? Зовсім ні. Впевненість можна розвинути в собі, як, утім, і будь-яка інша якість.

Ось декілька прийомів, які мені особисто дуже допомогли.

Згадайте моменти коли ви були максимально впевнені в собі. Згадали? Тепер постарайтеся викликати ті відчуття, які ви тоді відчували. Якщо не дуже вийшло - не біда. Намагайтеся знову й знову. Будьте наполегливими.

Наступний крок - постановка постави, голосу і погляду. Адже впевнені люди і зовні виглядають впевнено.

Слідкуйте за своєю поставою, ходою. Ваші пози повинні бути відкритими, жести виразними. Не сутультеся, розправте плечі: хода повинна бути прямою і чіткою. Всім своїм виглядом ви повинні показувати, що ви дуже впевнена у собі людина. Адже мова тіла, жестів і поз підсвідомо впливає на нас, на нашу впевненість у собі. Просто мало хто про це знає.

Поставте свій голос. Ви повинні навчитися контролювати весь його діапазон: від найнижчих частот до максимально доступних вам високих.

І наостанок - частіше посміхайтеся! Адже усмішка - одна з найголовніших ознак впевненого в собі людини.

Кiлькiсть переглядiв: 264

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.