Зробімо життя яскравим і неповторним!

/Files/images/2017_-_2018/tetralniy_gurtok_dityach_perli/DSC_0529.JPG

Незнані людям задуми Творця,

І неосяжність світу незбагненна.

Ми є усі акторами на сцені

Театру, що ім’я йому — «Життя».

Марія Новогроцька

Навіть щасливим людям інколи хочеться докорінно змінити своє життя, через втому від сірої буденності. Комусь вдається знайти прихисток від проблеми в Інтернеті, музиці, а хтось любить подорожувати, відкриваючи для себе щось нове, невідоме, те, від чого ти отримуєш естетичне задоволення.

Ще з раннього дитинства свій присмак щастя я отримувала від прочитання книжок. Можливо, на перший погляд, для когось це прозвучить банально. Але, дійсно, вже тоді в моїй уяві літературні герої оживали і перетворювались на добре знайомих друзів. Проте, як це часто буває, мені дуже хотілося, щоб життя кожног із нас хоч трохи нагадувало казку.

Після закінчення школи я без жодних вагань та сумнівів вирішила стати учителем, щоб кожного дня прививати дітям любов до прекрасного, рідного і такого соковитого, милозвучного слова, що, мов та канва, на якій людина вишиває картини своєї долі.

У 2013 році на базі Яготинського НВК №3 під моїм керівництвом був створений театральний гурток «Дитячі перли». « Чому саме така назва?» - запитаєте у нас ви. Відповідь буде дуже простою: кожна дитина неповторна по-своєму, адже її уміння перевтілюватися в будь-якого героя, заглиблюватись у душу персонажа, розпалена фантазія, уява та бажання дарувати частинку своєї любові і є справжніми перлинками у духовній скарбниці нашого суспільства.

/Files/images/2017_-_2018/tetralniy_gurtok_dityach_perli/DSC_0536.JPG

Прем’єрною виставою гуртківців, як зараз пам’ятаю, була постановка інсценізованої п’єси-казки «Язиката Хвеська». З цієї вистави й почався творчий шлях нашого театрального колективу. А далі було безліч прекрасних інсценізацій, літературних читань, літературно- музичних композицій: « Тричі являлось мені кохання» (за творчістю І. Я. Франка), інсценізації «Кайдашева сім’я» ( І. Нечуя-Левицького), « Ніч перед Різдвом» (М. В. Гоголя), « Наталка Полтавка» (І. П. Котляревського), « Священні ви, сліди Григорія Сковороди, незмиті вічності дощами…»

/Files/images/2017_-_2018/tetralniy_gurtok_dityach_perli/DSC_0824.JPG

Але найбільшу радість приносить те, що за ці роки ми стали справжньою сім’єю. Навіть репетиції нашого гуртка проходять весело і цікаво. Спілкування один з одним приносить учням моральне задоволення, а найголовніше – це те, що кожна дитина відчуває себе потрібною і щасливою.

З часу першої репетиції багато чого змінилося у житті юних акторів. Саме у нашому театральному гуртку вони навчилися вільно виражати почуття і сприймати себе такими, якими вони є. Масштаб змін змусив задуматися, що саме мало на них такий вплив? Можливо, реакція глядачів (їх усмішки, глибока задума на обличчі), майстерність письменників (їх тонкість у змалюванні подій, яскравість описаних ними сюжетів), але, найімовірніше, самі герої. Їх неповторність, впевненість, харизматичність певною мірою передалися кожному учню.

Отже, варто замислитися, чи це актори нашого гуртка вдихнули життя у персонажів, чи, можливо, вони самі розмалювали наше сіре буденне життя
яскравими барвами?

Диченко І. В., керівник театрального гуртка «Дитячі перли»

Алієва Тетяна, учениця 8-В класу, староста театрального гуртка, поділилася своїми враженнями : «Позакласна робота дуже важлива для підлітків. Адже замість того, щоб проводити час за комп’ютером, можна весело та з користю урізноманітнювати своє дозвілля. Саме тому я й вирішила стати членом театрального гуртка «Дитячі перли». Разом з Інною Василівною ми ставимо різні інсценізації та «приміряємо» на себе багато ролей. Завдяки цьому можемо віднайти саме свою роль. Але найголовніше те, що кожен із нас отримуємо безліч позитивних емоцій від своєї роботи. Гурток зближує колектив та зміцнює дружбу.

Також ми із задоволенням беремо участь у заходах, присвячених творчості українських письменників. 24 листопада 2017 року нам випала нагода представляли наше місто на обласному конкурсі, приуроченому 295-й річниці від дня народження відомого філософа Г. С. Сковороди. А це вже, погодьтесь, неабияке досягнення. Зараз ми готуємося до вистави «Вечори на хуторі біля Диканьки». Сподіваюсь, у нас все вийде якнайкраще.

Я вважаю, що театральний гурток «Дитячі перли» допомагає кожному учню розкрити та пізнати себе. Тож хочу побажати успіху усій нашій театральній родині, а нашому наставнику – творчого натхнення!»

/Files/images/2017_-_2018/tetralniy_gurtok_dityach_perli/DSC_0831.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.