Будь помітним на дорозі у темну пору доби!

Зазвичай в усіх дорожньо-транспортних пригодах винними вважають тих, хто в момент аварії був за кермом. Однак є чимало випадків, коли водій автомобіля фізично не встигає відреагувати. Тим паче, коли річ йде про пішоходів чи велосипедистів, які у темний час доби не мають на собі світловідбивачів і їх просто не видно на дорозі.Кількість постраждалих від ДТП можна було б зменшити в рази, якби кожен пішохід або ж велосипедист дбав про те, щоб бути помітним на дорозі. Особливо зараз, коли українські міста потерпають від вимушених відключень світла через рашистську агресію.

Пішохода в темному одязі, за поганих погодних умов, водій помічає на відстані 30-40 м. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії практично неможливо. І лише за наявності світловідбивачів водій побачить людину на дорозі за 150 м при ближньому світлі фар і за 400 м при дальньому світлі фар.

Як кажуть експерти, світловідбивачі зменшують у 6 разів ризик аварії за участю пішохода. Пішоходи, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію. Адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.

Якщо ви – батьки, а ваша дитина ходить до школи рано-вранці, коли ще темно, а повертається з секцій пізно ввечері, то вам, насамперед, слід потурбуватися про її безпеку на дорозі!

Спробуємо з’ясувати, які види світловідбивачів існують. Отож:

  • Підвіскизакріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).
  • Значкиможна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.
  • Нарукавні пов’язки та браслетиможна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.
  • Брелкиприкріплюють до сумочок, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку. Рюкзак, відповідно, за спиною.
  • Світловідбиваючі нашивки та наклейкироблять зимовий одяг не лише теплим та зручним, але й безпечним.

Пам’ятайте, світловідбивачів багато не буває: чим їх більше, тим краще. Навіщо так багато? Тому що аварійно-небезпечними ділянками є перехрестя, а двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони. Джерело

Саме заради попередження аварійних ситуацій на дорозі у темну пору доби наші лідери учнівського самоврядування створили перший соціальний рекламний ролик про безпеку дорожнього руху.

Будь помітним на дорозі у темну пору доби! - Соціальна реклама

Нас зобовʼязалипрацювати систематично над пропагандою безпечногодорожньогоруху, тому чекайте на нашінаступнірепортажі!

Кiлькiсть переглядiв: 37

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.