Чорними сторінками історії голодомору в Україні

Останньої суботи листопада ми вшановували пам᾽ять загиблих співвітчизників замордованих в часи Голодомору 1932-1933 років, влаштованому злочинною комуністичною владою.
Страшно навіть уявити, на що здатен людський мозок, коли хоче підкорити свого ближнього чи знищити собі подібного за «зухвалість» чинити спротив. «Підступні» українці не бажали миритися з насильством виродків і відвертих садистів, тому ті вигадали страшні нелюдські закони, аби мати «правомірний» привід затягнути зашморг на шиї непокірного волелюбного народу.
Бібліотека підготувала тематичну виставку та підготувала інформаційні матеріали, в яких діти шукали інформацію.
Вихованці художнього гуртка намалювали малюнки.
Сьогодні учні нашої школи розпочали покладання колосків до тематичної інсталяції Голодомору, щоб «допомогти» селам Яготинського району «виконати план із хлібозаготівлі» і не потрапити на «чорну дошку».
Чорні дошки голодомору - ОЗО Яготинський НВК №3
Старші класи вшановували пам᾽ять загиблих у ті роки, виготовляли символічні «чорні дошки», які колись дозволили катам вбити сотні тисяч наших співвітчизників. А учні молодшої школи покладали колоски.
Біля інсталяції сьогодні людно. Діти дивляться, читають, мовчать. Вчителі і класоводи вже розповіли їм про сумнозвісні «чорні дошки», тепер кожен із них стоїть біля «порожньої хати» і намагається це осмислити.
«Чорні дошки» яготинського району складаються у скорботний ансамбль, вкотре нагадуючи – свободу так легко втратити…
То ж БОРІМОСЯ за неї, пори все! Нас намагалися зламати, та ми не зламалися. Нас хотіли залякати, але ми не з лякливих. Ми більше не дозволимо вішати на свою хату чорну дошку! ЖОДНУ!
Слава Україні!
Большакова Ю. А. 26.11.2021
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ТУТ
Коментарi