Уроки Данте Аліг᾿єрі

Всі ми з вами рухаємося по життю: хтось повільно, сповнений споглядальної енергії; хтось стрімко, мов пінний потік. З одніми нам тепло і затишно, інші – збивають з ніг. Куди ми рухаємося? Як? Для чого? Що робити, аби виправити помилки, скоєні на нашому шляху?

Можна робити припущення та дискутувати на цю тему багато і довго, що й робили вчені, філософи, письменники всіх епох та континентів. Але одне не можна заперечити: Данте Аліг᾿єрі – єдиний, хто дав на це вичерпну відповідь.

/Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/10.jpg

/Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/Слайд2.JPG

У своїй «Божественній комедії» Данте показав шлях, як відвернути людину від гріха і навести її до праведного життя; як врятувати людей від ганебного стану й привести їх до щастя». Письменник мріяв про духовне спасіння людини й усього світу шляхом зростання душі через пізнання цього світу, очищення, покаяння, та вознесіння до раю: досконалого, світлого, гармонійного світу, для якого й створена людина…

А, втім, у всіх таємницях Данте та його «Божественної комедії» ми розбиралися сьогодні на уроках зарубіжної літератури в 10-А та 10-В класах.

Данте, з допомогою Вергілія та коханої Беатріче крок за кроком долав усі кола «Пекла», «Чистилища», щоб потрапити до «Раю» - місця любові, спокою, краси, гармонії та миру. Дякую своїм учням за роботу, зроблену під час уроку: потрібно було скласти та інсценувати власний діалог між Данте, Вергілієм та Беатріче, з чим вони блискуче впоралися! Чудові діти – чудові ідеї, а отже й незабутні уроки!

/Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/Софія Каплій.jpg

/Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/Слайд1.JPG /Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/Слайд6.JPG /Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/8.jpg

А чи знали Ви про те, що пам᾿ятник Данте Аліг᾽єрі є в Києві? І встановлений він був у 2015 році? То «наберіть» нашу Світланку Кругляк – вона розповість!

/Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/Слайд3.JPG

А ще – сьогодні герої «Божественної комедії» завітали навіть до нас на українську етнічну осінню інсталяцію.

/Files/images/2021-2022/uroki_dante_algr/9.jpg

Большакова Ю. А.

Кiлькiсть переглядiв: 108

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.