Чим корисні сухофрукти?

Сьогодні в інформаційному марафоні у рамках #Фуд_челенджу від спільноти #HealthySchools говоримо про користь сухофруктів.

Більшість з нас знає, що сухофрукти є корисними, не тільки відрізняються великим вмістом клітковини, що сприяє поліпшенню травлення, але й великою кількістю мікроелементів..Сухофрукти також здатні оптимізувати травлення за рахунок рослинних волокон, які в них містяться.

Кожен з видів фруктів має свої особливості.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/завантаження (1).jpg

Сушені яблука:Відрізняються багатством заліза і позитивно впливають на структуру крові. Вони ж допомагають підтримувати в кишківнику оптимальну мікрофлору.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/родзинки.jpg

Родзинки:містять вітаміни групи B і органічні кислоти. В них міститься калій з магнієм таінші речовини, необхідні людині. Вживання родзинок позитивно позначається на нервовій системі, дозволяє боротися із втомою і безсонням. Родзинки здатні позитивно позначитися і на стані серцевого м'яза.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/груші.jpg

Сушені груші:Відмінний антидепресант і тонізуючий засіб, що сприяє нормалізації роботи нервової системи. Ще одна важлива перевага сушених груш – їх здатність виводити з людського організму токсини.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/інжир.jpg

Інжир:Цей екзотичний фрукт позитивно впливає не тільки на щитовидну залозу, але й дозволяє боротися з кашлем, одночасно надаючи протизапальну дію в роті.

Персик:Цей фрукт в сушеному вигляді рекомендується людям, що мають проблеми з серцево-судинною системою або працездатністю нирок.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/курага.jpg

Курага:Один з найбільш корисних сухофруктів серед усього доступного різноманіття. Він не тільки комплексно впливає на організм, покращуючи самопочуття, але й позитивно позначається на роботі серця, шлунку. Допомагає курага і для збереження довгі роки гарного зору. Регулярне її споживання знижує ризики проблем із судинами і їх закупорюванням. Отримуючи з кураги необхідні поживні речовини, організм зберігає молодість шкірних покривів.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/чорнослив.jpg

Чорнослив:Плоди чорносливу виступають в якості одного з кращих народних засобів для боротьби з закрепами. Вони в цілому стабілізують роботу шлунково-кишкового тракту, а також здатні підвищувати рівень гемоглобіну. Підійде даний сухофрукт і як протизапальний засіб.

/Files/images/2020_-_2021/chim_korisn_suhofrukti/фініки.jpg

Фініки:Величезне різноманіття вітамінів, металів і мікроелементів робить споживання фініків актуальним для людини. З їх допомогою можна знизити анемію, а також підвищити рівень імунітету. Фініки не тільки стимулюють ниркову і печінкову діяльність, але й дозволяють організму ефективніше відновлюватися після перенесених захворювань. Серед позитивних моментів фініків виділяють їх антидепресивні властивості, здатність зміцнювати маткові м'язи, що особливо важливо при вагітності. Існує думка, що фініки є засобом профілактики від онкології.

Що треба знати перед вживанням?

У більшості випадків сухофрукти вживаються в чистому вигляді або додаються в випічку, а з яблук і груш багато варять узвари. Такий напій буде не тільки смачним, але і корисним для організму.

Перед вживанням сухофруктів варто пам’ятати, що за рахунок втрати вологи вони стають значно цукристішими, що підвищує рівень їх калорійності. Якщо на 100гр абрикосів припадає лише 50 кілокалорій, то в куразі їх буде вже у 5 разів більше, у винограді калорійність сягає 70 ккал, в той час як у родзинках вона вчетверо вище.Відповідно, людям, які контролюють свою вагу, зловживатисухофруктами не варто.

У той же час, велика частка клітковини в складі сухих фруктів підвищує рівень засвоюваності цукру, тому збільшення глюкози в крові виявляється незначним.

Але попри всі позитивні якості сухофруктів не можна не згадати і про недоліки. Пов'язані вони в першу чергу з хімічною обробкою будь-яких продуктів даної категорії. Вона проводиться для того, щоб забезпечити продукції необхідний товарний вигляд, а також збільшити термін зберігання.

Більшість сухофруктів, представлених у продажу, сушаться в умовах промислового виробництва. Подібні технології передбачають зміну первісного натурального кольору за рахунок хімічного впливу, обробки сухофруктів барвниками і сірчистим газом.

Застосування сірчистого ангідриду є традиційним способом промислової обробки сухофруктів. Відповідно на упаковці такого продукту має в обов'язковому порядку бути присутнім згадка добавки Е220. Вона призначається для знищення бактерій і створення умов, при яких вони не будуть розмножуватися на поверхні засушеного фрукта.

Разом з антибактеріальною обробкою подібний вплив дозволяє створити на поверхні фрукта красивий блиск.

Для екзотичних плодів практикується замочування в цукрових сиропах, щоб наситити їх більш концентрованим солодким смаком.

Як обирати сухофрукти?

Щоб знизити ризики, обираючи сухофрукти, варто дотримуватися наступних правил:

  • Найбільш натуральні сухофрукти мають непривабливий зовнішній вигляд. Перед вживанням плоди замочіть у теплій воді на 20 хвилин, після чого ретельно промийте. Ретельна промивка сухофруктів перед їжею дозволяє не тільки видалити з поверхні бруд і пил, але й мінімізувати шкоду після використаних при виробництві хімікати.
  • Будь-які ознаки запахів диму або бензину говорять про неякісну обробку вихідної сировини. Не повинно бути на поверхні і тріщин у великій кількості.
  • Вибираючи упаковану продукцію краще робити вибір на користь товарів в прозорій тарі. Вона дозволяє оцінити зовнішній вигляд сухофруктів.
  • Багато тропічних фруктів не є класичними сухофруктами. Їх сушка проводиться після зацукровування, і називаються вони цукатами.
  • Плоди з плодоніжками, наприклад, чорнослив або родзинки, значно краще переносять тривале зберігання.
  • Якісні родзинки не повинні злипатися.

Враховуючи, що сухофрукти—продукт концентрований, при їх вживанні необхідно знати міру. Виготовити їх можна самостійно, як методами бабусь і дідусів, так і сучасними способами. У будь-якому випадку ви будете впевнені, що ніякої хімії не використовувалося.

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.