Корисні солодощі

У рамках #Фуд_челенджу від спільноти #HealthySchools сьогодні поговоримо про те, чи потрібно повною мірою відмовитися від солодощів. І якщо обирати, то які саме?

Здавалося б, з таким розмаїттям продуктів, яке сьогодні нам пропонують супермаркети, нескладно скласти різноманітне меню. Проблема полягає в тому, що в бурхливому темпі сучасного життя багато людей живуть у постійному русі і не можуть обійтися без перекусів — бутербродів, шоколадних батончиків, випічки

Типова проблема незбалансованого меню — це перебір з жирами і простими (легкозасвоюваними) вуглеводами через швидкі перекуси, фастфуди та напівфабрикати. Але якщо перше легко виправити переходом на корисні альтернативи: омлет, натуральний йогурт, нежирне м'ясо — а також збільшенням частки свіжих овочів у раціоні, то повністю і категорично прибрати солодощі досить складно.

Без солодкого смаку наше життя було б сірим і прісним. Солодкий смак ми в буквальному сенсі слова ввібрали з солодким молоком матері. Натуральні солодощі, у складі яких є клітковина, дуже добре і надовго можуть допомагти сконцентруватися під час інтенсивної розумової роботи завдяки низькому глікемічному індексу.

Корисних альтернатив "класичним" солодощам чимало. Відмінним варіантом для ласунів може стати гранола — мікс зернових з різними добавками фруктів, ягід або горіхів, запечених з натуральним медом. Корисне поєднання вівсянки з вишнями, горіхами, насінням льону. Корисний плюс цих продуктів — велика кількість клітковини, яка не тільки уповільнює надходження цукру в кров, відмінно і надовго насичує, дуже корисна для мікрофлори кишківника, але і дає улюблене багатьма відчуття солодкого.

/Files/images/2020_-_2021/korisn_solodosch/овсянка.jpg

Щоб з користю харчуватися, важливо пам'ятати про баланс і додавати в свій раціон якомога більше свіжих овочів, а також трохи фруктів. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, частка овочів і фруктів в раціоні повинна становити 400 г (5 порцій) в день.

Тому, якщо ви дотримуєтеся здорового способу життя з високим рівнем фізичної активності, в якості солодкого "бонусу" вибирайте ті продукти, які наповнені корисними для здоров'я компонентами: розчинною і нерозчинною клітковиною, вітамінами, мінералами, фруктово-ягідними поліфенолами — і при цьому є здоровою альтернативою солодощів.

"Корисні низькокалорійні солодощі можна легко поєднувати зі здоровим способом життя, якщо підійти до справи з розумом, варіантів сьогодні багато. Дотримуйтесь балансу, рекомендований для людини вашої підлоги, віку і статури", — наголошує відомий лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Кiлькiсть переглядiв: 66

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.