/Files/images/2019_-_2020/6_ogoloshennya/виховання.jpg

Як запобігати зваблюванню дітей у мережі

З розвитком технологій та поширенням Інтернету зростають також і загрози в мережі для дітей. В основному йдеться про зваблення (грумінг). За допомогою маніпуляцій дітей схиляють до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання. Онлайн-маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, визнання цінності, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами. Удавана підтримка часто стає механізмом втягування дитини в небезпечні стосунки.

Ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн належить батькам. Діти, батьки яких виявляють увагу до їхньої поведінки, знаходять час на розмови, вміють помітити потреби та йдуть їм назустріч, значно менше наражаються на маніпуляції, в тому числі в мережі.

В рамках кампанії «Уважні батьки» Український фонд «Благополуччя дітей» презентує сценарій для проведення зустрічі з батьками аби звернути увагу батьків на проблему спокушання дітей в Інтернеті, ознайомити зі специфікою явища та сприяти усвідомленню їхньої ролі в захисті дітей від спокушання онлайн.

Заняття призначене для батьків учнів закладів середньої освіти та може проводитися, наприклад, на батьківських зборах.

Ведучий має володіти основною інформацією щодо користування Інтернетом, соціальними мережами та мессенджерами – як за допомогою мобільних телефонів, так і комп’ютерів. Також допоможе у підготовці до занять ознайомлення зі змістомброшури «Уважні батьки».

Заняття розраховане мінімум на 30 хвилин.

ДЖЕРЕЛО

Кiлькiсть переглядiв: 364

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.