У бібліотеці створено тематичну книжкову виставку. Цитати відомих авторів про мову, зокрема й українську зачитує О. О. Довгорук:

/Files/images/0011111111/Виставка.jpg

«Вплив мови на національне життя і характер далеко сягає. Мова росте в купі з нацією, дає голос усім народним радощам і злигодням, боротьбі, перемогам і поразкам, духовним і матеріальним змаганням .В ній відбиваються поведінка і звичаї, віра і надія, гордість. Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію.»

Леся Українка

«Чи й Ваша думка озвалася на думку про те, що мова дає голос усьому суспільному життю, чи й у Вашому серці відлунився заклик ‘’боронити свою мову більше, ніж свою територію’’? Якщо не так, то ставаймо разом до боротьби з наслідками русифікації, які душать наше рідне слово й сьогодні!»

«Для кожного народу своя мова найкраща. Тільки там, де сходяться мовна природа й мовна культура, - в школі –остаточно формується єдина всеукраїнська літературна мова – чиста та прекрасна.»

«Мова переможця в устах переможеного завжди є мовою раба.»

Тацит

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

П. Мирний

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,

У барвінки зодягайся, моє шире слово.

Колосися житом в полі, піснею в оселі,

Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.

Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,

Як з колиски дорогої мовоньку кохали.

Л.Забашта

Кiлькiсть переглядiв: 159

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.